داستانهای واقعی از "راز" - روش ثروتمند شدن و ثروتمند ماندن

داستانهای واقعی از "راز"

داستانهای واقعی از "راز"

داستانهای واقعی از "راز"

آخرین تگها
Last tagss
موضوعات
Category
منو سایت
Block
نویسندگان
Authors
درباره ما
About Us
آمار سایت
Statistics
آرشیو
Archive
دوستان
Friends
کد های اختصاصی
Custom Codes
منو سایت
Block
تبلیغات متنی
Ads
آخرین ارسال ها
نظر
روش ثروتمند شدن و ثروتمند ماندن

https://sp.yimg.com/xj/th?id=OIP.M5b4208743ab6826219af076991de9841o0&pid=15.1&P=0&w=300&h=300

۳ اصل ساده برای پولدار شدن و پولدار ماندن

آنچه که در ادامه می‌آید حاصل تجربیات و آموزه‌های میلیونرهای بزرگ است:

۱. همه انسان‌ها به تدریج می‌توانند ثروتمند و بی نیاز شوند.همه‌ی انسان‌ها، حتی بدون داشتن استعدادی خاص و یا شانس می‌توانند به تدریج ثروت کسب کنند. می‌توانند بخشی از دستمزد خود را ذخیره کنند و نهایتا بازنشسته شوند.

۲. انتظار برای یافتن فرصتی طلائی جهت کسب ثروت، نهایتاً شما را فقیر و احتمالاً آواره خواهد ساخت.

 

تجربه نشان داده که اکثر مردم به طور ناخودآگاه دنبال چنین راهی می‌گردند؛ و اگر روزی فکر کنند که واقعا روشی سریع آن‌ها را پولدار می‌کند، بعضی از اوقات در عرض چند ثانیه کل سیستم باورهای خود را عوض خواهند کرد تا جایی که حتی برایشان مهم نباشد که این کار ” بزن در رو” ممکن است باعث ضایع شدن حق انسان‌های بیگناه زیادی شود.“طمع” می‌تواند در کمتر از یک ثانیه فردی را به طور کامل دگرگون کند.مشکل با “فرصت‌های طلایی” برای پولدار شدن به این دلیل نیست که ممکن است باعث آسیب زدن به دیگران شود. بلکه به این خاطر است که در هر حال جواب نمی‌دهد!


 

فکر می‌کنید که در یک فرصت طلایی چقدر می‌توان پول در آورد؟

صد هزار دلار؟ پانصد هزار دلار؟ اجازه دهید فرض کنیم که یک میلیون دلار بتوان کسب کرد. آیا فکر می‌کنید که یک میلیون دلار برای کل عمر شما کافی باشد؟در حالت عادی، برای یک فرد معمولی ممکن است این پول کافی باشد. اما من چیز دیگری درباره‌ی افراد طمعکار می‌دانم و آن این است که بعد از در آوردن یک میلیون دلار، هرگز قادر به قانع شدن به آن نخواهند بود و به دنبال میلیون بعدی خواهند رفت!و در همین رفتن به سمت میلیون “بعدی” است که تمام میلیون “قبلی” را در اختیار فرد یا شرکت بعدی قرار خواهند داد که مشغول همان کار فعلی آن‌هاست: “بزن و در رو! ”
و این چرخه برای فرد طمعکار ادامه پیدا می‌کند تا روزی که…

البته شاید خواننده‌ی گرامی با خود فکر کند که وی با دیگران فرق دارد و یا اینکه فرصت طلایی وی با دیگران فرق خواهد کرد. در این صورت من برای شما آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم که شانستان را امتحان کنید. بعضی از ما کمتر از اشتباه دیگران درس می‌گریم و فکر می‌کنیم که با بقیه متفاوت هستیم. من این را کاملا درک می‌کنم. اما به نظر من نتیجه ای که در نهایت به آن خواهید رسید این است من و شما با هم هیچ فرقی نداریم و همه در اشتباه کردن به یک انداره استعداد داریم؛ و دیگران نیز با ما فرقی ندارند.

۳ فقط کاری را بکنید که می‌فهمید.

فقط کاری را انجام دهید که می‌فهمید، اما در آن حرفه آن قدر مهارت پیدا کنید که هیچ کس نتواند با شما رقابت کند؛ و بعد تنها کاری که باید بکنید این است که آن کار را مرتب تکرار کنید.
وارن بافیت ثروتمندترین فرد روی زمین است، وی بیش از ۸۰ سال سن دارد و در طول دهه‌ی گذشته رتبه‌ی اول ثروتمندترین مرد دنیا بین وی و “بیل گیتس”، رئیس کمپانی مایکروسافت دست به دست شده است.وارن بافت صاحب یک شرکت سرمایه گذاری است که در کمپانی‌های مختلف سهام دارد.به طور مثال کمپانی وی سهام همبرگر فروشی مک دونالدز را زمانی که بین ۳ تا ۵ دلار در نوسان بود خرید، قیمت فعلی سهام مکدونالدز ۱۰۰ دلار است.وارن بافیت فرمول اصلی سرمایه گذاری خود را از استاد خودش “بنجامین گراهام” یاد گرفت که در دانشگاه سر کلاس‌های وی می‌نشست. قسمت اعظم آن فرمول برای همه قابل یاد گیری است.

 وی معتقد است که آدم باید فقط کاری را که می‌فهمد انجام دهد. یعنی اینکه فرصت‌های طلایی وی را وسوسه نکند.اجازه دهید با بیان مثالی از شیوه‌ی سرمایه گذاری وی، این نکته را توضیح دهم:
از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۰ بازار سهام دنیا شاهد پدیده‌ی به نام “حباب دات کام” بود.ماجرا این بود که با به وجود آمدن اینترنت و اقبال همگانی نسبت به آن، همه کمپانی‌هایی که در زمینه اینترنت فعالیت می‌کردند، ناگهان رشد بی سابقه ای تجربه کردند.کافی بود که اسم شرکت شما لغت “آنلاین” و یا “نت” در خود می‌داشت تا همه در آن سرمایه گذاری کنند. شرکت مایکروسافت نیز در همین دوران سهامش به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافت.تمام سهام داران و مشاوران وارن بافیت به وی توصیه کردند که در مایکروسافت و بعضی از شرکت‌های آیتی سرمایه گذاری کند.
حال باید به این قضیه توجه داشته باشید که وارن بافیت در دفتر کار خود حتی کامپیوتر هم ندارد!حتی تا همین امروز نیز وی نیازی به یادگیری آن احساس نکرده است!

 سال ۲۰۰۰، زمانیکه حباب دات کام به اوج خود رسیده بود وی نامه ای به سهامداران خود نوشت و گفت که قصد دارد خبر خوبی به آن بدهد:

“ما امسال یکی از بهترین سرمایه گذاری‌های خود را در شرکت‌های آجرسازی و سیمان انجام داده‌ایم. لطفا احساسات خود را کنترل کنید! ”وقتی که این حرف را زد همه شروع به مسخره کردن وی کردند و گفتند که او پیرمردی است که از قافله‌ی تکنولوژی عقب مانده است.وارن بافت هرگز در مایکروسافت سرمایه گذاری نکرد. وی در هیچ کمپانی اینترنتی سرمایه گذاری نکرد. وی همچنان به راه خودش ادامه داد: “من فقط در تجارتی سرمایه گذاری می‌کنم که اصول و طبیعت آن را بفهمم. ”و تقریبا چند ماه بعد، همانطور که وی پیش بینی کرده بود، حباب دات کام ترکید و کمپانی‌های بسیاری در عرض چند روز نابود شدند!مثلا کمپانی بزرگ آمازون که کارش فروش کتاب و اجناس مختلف از طریق اینترنت است، در عرض مدت کمی قیمت سهامش از ۱۰۷ دلار به فقط ۷ دلار کاهش پیدا کرد!
البته معنای این حرف آن نیست که آدم باید فقط کار سابقش را ادامه دهد و تجارت‌های جدید را تجربه نکند.

نه، به هیچ وجه! اما مهم است که پیش از آغاز یک تجارت جدید اول درباره‌ی آن یاد بگیرید، و اصول حاکم بر آن را بفهمید؛ و کاملا اهمیت دارد که شخص “خودتان” بفهمید، اینکه دوست یا همکارتان آن را می‌فهمد کافی نیست.پس شما هم سعی کنید که در درجه‌ی اول در کار فعلیتان استاد شوید. دانش و تجربه‌ی خود را در آن عمیق کنید. تقریبا تا حدی پیشرفت کنید که کسی توان رقابت با مهارت شما را نداشته باشد.مثلا اگر کارمند حسابداری یک شرکت هستید، به مدرک دانشگاهی خود اکتفا نکنید. شروع به خواندن متدها و روش‌های جدید بکنید که همکارانتان نمی‌دانند. در کنار آن شروع به خواندن درباره‌ی زمینه‌هایی که مستقیما به کار شما ارتباط ندارند اما به شکلی مربوط‌اند. مثلا شروع به خواندن اصول “اقتصاد کلان” کنید. در حین انجام این کار متوجه خواهید شد که از تجربه‌ی خود در حسابداری می‌توانید به شکل موثرتری در زمینه ای جدید تر استفاده کنید. در این حالت خواهد بود که شما صاحب مهارتی خواهید شد که بعضی از شرکت‌ها شدیدا به آن نیاز دارند. آنها به کسی نیاز خواهند داشت که مثل شما در هر دو زمینه خبره باشد. آنها به مهارت شما نیاز دارند اما مشکل دراینجاست که افرادی مانند شما نادر خواهند بود. پس قدرت در مذاکره برای حقوق و مزایای بیشتر در اختیار شما خواهد بود.

موضوع : تکنیک های خوشبخنی ,
تاریخ ارسال : جمعه 13 آذر 1394  ,  بازدید : بار ,   نویسنده : 
منو سایت

Your Code Here